Jaką butelkę na olej wybrać?

Nieodpowiednie przechowywanie produktu może wpłynąć na jego jakość. Ta zasada tyczy się również oleju. Z tego artykułu dowiesz się, jaki kolor oraz materiał butelki na olej wybrać.

Jaki kolor butelki na olej najlepiej wybrać?

Mało kto wie, że kolor butelki na oliwę ma bardzo duże znaczenie. Najlepszym wyborem okazuję się szkło o ciemnym kolorze, ponieważ pozwala ono zachować wszystkie najcenniejsze wartości odżywcze produktu. Głównie to dzięki szklanym, ciemnym butelkom na olej możliwe jest przedłużenie trwałości oleju. Warto również wspomnieć, że absolutnie nie wolno trzymać oleju na słońcu, a wręcz należy chronić przed jego promieniami. Ciemna i szklana butelka (zobacz taką) jest również niezwykle modna i na pewno wpasuje się do stylu każdej kuchni. Do przechowywania oleju kompletnie nie nadają się przezroczyste butelki, ponieważ mogą one spowodować jełczenie się oleju. Najlepszą opcją na przechowywanie oleju są ciemnozielone, szklane butelki.

Dlaczego warto kupić szklaną butelkę na olej?

Zbilansowane tłuszcze powinny się znajdować w każdej kuchni, ponieważ stanowią nieodłączny element każdej zbilansowanej diety. W każdej kuchni powinny znajdować się oleje roślinne, gdyż zawierają one nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki nim można uchronić organizm przed nowotworami i chorobami układu krwionośnego. Do najzdrowszych olei należą: olej rzepakowy oraz olej z pestek winogron. W Europie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również oliwa z oliwek i olej kokosowy. Jeżeli zależy nam na zachowaniu wartości odżywczych oleju to powinniśmy, jak najszybciej zaopatrzyć się w odpowiedni produkt do jego przechowywania. Ciemnozielona butelka na oliwę świetnie zda egzamin w każdej kuchni. Warto wspomnieć, że szkło jest tworzywem, które nie wchodzi w reakcje z olejem oraz nie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego.