Odzież kelnerska – jaką wybrać?

Profesjonalna odzież kelnerska to niezwykle istotny element, który w dużej mierze wpływa na renomę restauracji, a także wizerunek osób obsługujących gości. Ważne jest to, aby obsługa posiadała eleganckie, jednakowe stroje, które będą dopasowane do wystroju lokalu, ale także jego stylu. Jaką odzież kelnerską wybrać? Czym się kierować podczas takich zakupów?

Elegancka odzież kelnerska – zapaski kelnerskie i fartuchy

Jednym z ważniejszych elementów odzieży są zapaski kelnerskie oraz fartuchy. W zasadzie trudno wyobrazić sobie bez tych elementów pełnego stroju do pracy. Każda elegancka, renomowana restauracja powinna zdecydować się na wprowadzenie profesjonalnych strojów dla swoich pracowników. Fartuch powinien być założony na ubranie, jego głównym zadaniem jest ochrona odzieży przed zabrudzeniem, na przykład w momencie serwowania poszczególnych dań. Wysokiej jakości fartuch nie powinien krępować ruchów, musi posiadać także wygodne kieszenie. Zarówno fartuchy, jak i zapaski kelnerskie ze sklepu technica są wykonane z niezwykle trwałych, odpornych na wysokie temperatury i plamy materiałów. Dzięki temu można uprać je w bardzo wysokiej temperaturze, co pozwala zachować wysokie standardy higieniczne w miejscu pracy. Jednocześnie w tym wypadku nie trzeba martwić się o to, że odzież szybko się zniszczy lub straci kolor i trzeba będzie w niedługim czasie wymienić ją na nową.

Pod fartuchem lub zapaską kelnerską oczywiście powinna znaleźć się równie elegancka odzież właściwa. Najczęściej wybierane są białe koszule oraz eleganckie spodnie lub spódniczki w czarnym kolorze. To doskonała propozycja, gdyż taka stylizacja prezentuje się niezwykle stylowo. Jednocześnie warto zadbać o wysoką jakość materiałów odzieży kelnerskiej, musi być przyjemna w dotyku, przewiewna oraz wytrzymała, dlatego trzeba stawiać wyłącznie na naturalne, solidne materiały.