Jaka porcelana jest najlepsza?

Porcelana to jeden z najczęściej wybieranych materiałów, jeśli chodzi o wyrób naczyń. Zastawy porcelanowe mają przede wszystkim elegancko się prezentować, lecz posiadają też szereg innych przydatnych cech. Czy warto w dzisiejszych czasach inwestować w porcelanę? Zdecydowanie tak! Pod warunkiem, że wybiera się produkty w najwyższej jakości. Wówczas jest to zdecydowanie udany zakup, s zastawa może przetrwać wiele. Odpowiadamy zatem na pytanie, jaka jest najlepsza porcelana i którą warto wybrać.

Porcelana Lubiana – właściwości

Lubiana

Porcelana dobrej i znanej marki jest przede wszystkim bardzo wytrzymała. To mit, że naczynia porcelanowe łatwo pękają. Dzisiejsze wyroby dobrze znoszą skrajne temperatury, mogą być myte w zmywarce i są bardzo odporne na ścieranie, dzięki czemu nawet w wyniku długotrwałego użytkowania nie tracą swego naturalnego blasku. Tego typu zastawę niełatwo zniszczyć czy rozbić. Dobrym rozwiązaniem jest Lubiana porcelana na sztuki, która pozwala dokupować pojedyncze elementy zestawów.

Czym się różni porcelana od zwykłej ceramiki?

Niektórzy mylnie utożsamiają porcelanę z ceramiką, tymczasem porcelana jest faktycznie rodzajem ceramiki, ale dość specyficznym. Znacząco bowiem różni się od innych wyrobów ceramicznych takich jak np. kamionka, fajans czy porcelit. Wszystkie te produkty wytwarzane są z glinki kaolinowej, lecz porcelana tworzona jest z najtwardszych glinek, odpowiednio oczyszczonych i przygotowanych do obróbki. Właśnie dlatego porcelana jest dużo bardziej funkcjonalna i mocna. Do porcelany przylgnęła już zresztą dumna nazwa białe złoto. Ten rodzaj materiału w pełni zasługuje na takie określenie, gdyż rzeczywiście jest na wagę złota.

Czy dobra porcelana musi być droga?

Dobrej jakości produkty są zasadniczo droższe aniżeli podróbki. Najbardziej cenione są wyroby porcelanowe z kości słoniowej. Porcelana Lubiana z bokono.pl ma jednak ceny adekwatne do jakości, niezbyt wygórowane. Inwestycja w przepiękną zastawę stołową zdecydowanie opłaca się, gdyż porcelana może posłużyć przez długie lata i przechodzić z pokolenia na pokolenie.