Wyciskarka do cytrusów – jak wybrać idealną?

Wyciskarki do cytrusów cieszą się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama najróżniejszych produktów. Dzięki niej można bardzo szybko i wygodnie przygotować pyszny, owocowy sok. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami, które z pewnością ułatwią zakup najlepszego modelu.

Czym powinna się wyróżniać dobra wyciskarka do cytrusów?

Wybierając elektryczną wyciskarkę do owoców należy przede wszystkim postawić na odpowiednią moc. Modele najbardziej podstawowe mają około 25 W, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na model o mocy 250 W.

Im moc sprzętu jest większa tym sprzęt działa szybciej. Oczywiście najmocniejsze modele dedykowane są profesjonalnym firmom gastronomicznym (można je znaleźć m.in. na https://sklep.technica.pl/elektryczne-wyciskarki-do-cytrusow).

Ponadto, warto też zwrócić uwagę na takie możliwości jak funkcja regulowania poziomu gęstości soku. Jest ona bardzo ważna, ponieważ uważa się, że to właśnie w miąższu znajduje się najwięcej witamin oraz składników odżywczych. Ważna jest także wielkość zbiornika.

Wyciskarka ręczna a automatyczna

Oprócz wyciskarek automatycznych, które są znacznie bardziej popularne, można także postawić na modele ręczne. W modelach elektrycznych znajduje się silnik, a także specjalny wał przekładniowy. Kiedy naciska się połowę cytrusa na stożek silnik się włącza i wprowadza wał w ruch. Użytkownik powinien jedynie trzymać owoc i delikatnie go naciskać.

W przypadku wersji ręcznej konieczne jest samodzielne uciskanie owoców ręką. Takie modele są dużo tańsze, mają dużo prostszą budowę.

Warto zaznaczyć, że w przypadku modeli automatycznych należy uważać na to, aby nie przygotowywać za dużo soku za jednym zamachem, ponieważ może dojść do przegrzania silnika, co znacznie skraca żywotność urządzenia.

Wyciskarki do cytrusów to bardzo przydatne i warte uwagi urządzenia. Dzięki ich wykorzystaniu można w zaciszu własnego domu szybko i wygodnie przygotować pyszne i pełno wartościowe soki. Warto zapoznać się z dostępną ofertą i wybrać idealny model dopasowany do swoich potrzeb.