Patelnia WOK – co na niej ugotujesz?

Patelnia WOK co raz bardziej zyskuje na popularności. Patelnia typu WOK pomoże w przygotowywaniu wielu potraw z kuchni azjatyckiej. Dzięki jej nietypowemu kształtowi, wszystkie smaki powstające w procesie gotowania przechodzą się jeszcze lepiej, poprawiając smak naszych potraw. Oprócz tego, jej zaletą jest też większa głębokość, dzięki której zmieścimy w patelni WOK większą ilość składników. Na patelni typu WOK ugotujemy nie tylko dania z kuchni azjatyckiej, ale wszystkie nasze ulubione potrawy.

Przykładowe potrawy, które ugotujemy na patelni WOK:

Na patelni WOK najlepiej przygotowywać dania kuchni azjatyckiej. Poprzez ich przygotowanie, pozytywnie zaskoczycie rodzinę i znajomych!

  • Pad thai – szeroko znane i lubiane danie kuchni tajskiej. Pad thai jest zazwyczaj przygotowywany na podstawie makaronu i warzyw, ale istnieje wiele rodzajów tej potrawy. Pad thaia możemy przyrządzić zarówno z mięsem, jak i z tofu czy z krewetkami. Patelnia WOK umożliwia przygotowanie pysznego pad thaia z ogólnie dostępnych składników. 
  • Kurczak z woka – prosta potrawa z ryżem, która jest idealnym pomysłem na smaczny i pyszny obiad. Połączenie soczystego kurczaka z ryżem, warzywami i azjatyckimi specjalnościami takimi jak grzyby mun czy fasola feng, stworzy prawdziwią azjatycką ucztę. Wszystkie składniki tej potrawy dostępne są na polskim rynku.
  • Makaron ryżowy – prawdziwa eksplozja smaków, która nie wymaga dużej ilości czasu do jej przygotowania. Na patelni, metodą stir fry smażymy kurczaka z wybranymi warzywami i przygotowujemy sos, a makaron jedynie zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na kilka minut.

Czy warto kupić patelnię WOK?

patelnia wok

Zdecydowanie warto zainteresować się zakupem patelni typu WOK. Dzięki jej kształtowi umożliwia nam smażenie metodą stir fry. Smażenie w ruchu, czyli właśnie metoda stir fry, to metoda obróbki cieplnej z wykorzystaniem podrzucania. Jednocześnie smażąc i mieszając, sprawimy, że przygotowywane przez nas potrawy będą jeszcze smaczniejsze. Kupując patelnię WOK, można urozmaicić swoją dietę i przygotowywać pyszne posiłki.